Кланічка Володимир Михайлович

Контакт

Зображення контакту

кандидат фізико-математичних наук, професор

Адреса:
ауд.116
вул.Шевченка, 57,
м. Івано-Франківськ, 76025, Україна

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон: +38(0342)596155

Контактна форма

Відправити по електронній пошті. Всі поля з зірочкою (*) обов'язкові для заповнення.

Інша інформація

Інша інформація:

Народився 28 січня 1949 р. в с. Довге Тисменецького району Івано-Франківської області. Закінчив фізико-математичний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту в 1969 році. Працював на посаді вчителя фізики Красноїлівської середньої школи Верховинського району Івано-Франківської області. Навчався в аспірантурі з 1970р. до 1973 р. при кафедрі рентгенометалофізики Львівського національного університету імені Івана Франка. Дисертацію на здобуття вченою ступеня кандидата фізико-математичних наук захистив 1973 року. З 1973 р. - викладач, старший викладач, доцент кафедри фізики фізико-математичного факультету, заступник декана, з 1982 р. - декан фізико-математичного факультету. З 1991 р. завідувач кафедри теоретичної і експериментальної фізики університету. У (2003-2004) рр. - декан фізичного факультету Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника. З 2004 року -- директор Інституту природничих наук Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.

За період роботи деканом факультету, директором Інституту виявив великі організаторські здібності при відкритті і становленні університетських спеціальностей: фізика, математика, хімія, радіофізика і електроніка, образотворче мистецтво, креслення і художня праця, фінанси і кредит, облік і аудит, які формувались на базі фізико-магематичного факультету. Під його керівництвом відкриті і успішно функціонують нові кафедри - теоретичної і експериментальної фізики, агрохімії і ґрунтознавства, лісівництва та ін. Обладнано сучасні комп'ютерні лабораторії, навчально-методичні кабінети, відкрито нові науково-дослідні лабораторії з перспективних напрямків природничих наук, створено науково-навчально-виробничий комплекс, який інтегрує діяльність Інституту природничих наук, підприємств, навчальних закладів І і II рівнів акредитації, гімназій, ліцеїв регіону в справі підготовки кваліфікованих фахівців. За заслуги у розвитку вищої освіти нагороджений відзнакою Президента України, орденом "За заслуги" III ступеня. Наукові інтереси проф. Кланічки В.М. знаходяться в галузі фізики рідин, фізики і технології тонких напівпровідникових плівок, хімії твердого тіла. Опублікував більше 90 наукових праць, у тому числі монографій і навчальних посібників, патентів.

Він є постійним членом і співголовою оргкомітетів одинадцяти міжнародних наукових конференцій з фізики і технології тонких плівок, які періодично проводяться на базі університету і відомі в наукових колах.

Проф. Кланічка В.М. є головою науково-методичної комісії з фізики університетів України. Він бере активну участь у розробці стандартів вищої освіти - освітньо-кваліфікаційних характеристик, освітньо-професійних програм підготовки бакалаврів фізики, як член робочої групи з розробки галузевих стандартів вищої освіти з напряму «Фізика».

Вчений секретар спеціалізованої ради із захисту кандидатських дисертацій за спеціальностями "Фізика і хімія поверхні", "'Хімія твердого тіла", відповідальний секретар за випуск Всеукраїнського наукового журналу "Фізика і хімія твердого тіла".

Visitor Map


Map

Twitter